logo
dividerآرشیو اخبارdividerبرگزاری دو کارگاه ملی تخصصی در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور
برگزاری دو کارگاه ملی تخصصی در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور
برگزاری دو کارگاه ملی تخصصی در پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور

 

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری کشور از برگزاری دو کارگاه ملی سیتوژنتیک و آشنایی با تکنیک QF-PCR در پاییز سال جاری خبر داد.

 

 

دکتر علیرضا ترنگ با اشاره به رسالت‌های پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری در خصوص آموزش و توسعه زیست‌ فناوری افزود: به جهت آشنایی دانشجویان و فارغ التحصیلان حوزه کشاورزی و به خصوص علاقمندان به حوزه بیوتکنولوژی این دو دوره برگزار خواهد شد. در این دوره‌ها با استفاده از ترکیب دانش و تخصص همکاران پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری و تجهیزات تخصصی موجود تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری دوره‌ای با کیفیت عالی و متناسب با علم روز دنیا دیده شده است.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری با مهم بر شمردن آموزش‌های تخصصی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان جویای کار، به هدفگذاری‌های انجام شده در خصوص پرورش نیروهای متخصص جهت ورود به عرصه‌های اشتغال دانش بنیان اشاره نمود.

دکتر ترنگ در ادامه به سر فصل‌های نظری و مباحث علمی دوره‌های مد نظر اشاره نمود و بیان داشت سرفصل‌های تعیین شده برای این دوره جزء موارد اصولی و کاربردی مورد نیاز فعالیت‌های علمی ـ پژوهشی و بازار کار می‌باشد. ایشان آشنایی با کروموزوم‌ها، بیماری‌های کروموزومی، کاریوتایپ (آنالیز کروموزوم‌ها) و مراحل آن شامل کشت کروموزومی، هاروست، لام‌گیری و رنگ آمیزی کروموزوم‌ها را ازمهمترین سر فصل‌های علمی این دوره برشمرد.

رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری همچنین در خصوص کارگاه ملی آشنایی با تکنیک QF-PCR به مباحث نظری مانند تشخیص انواع اختلالات کروموزوم‌های آتوزومی مانند سندروم داون، سندروم ادوارد، سندروم پاتو و اختلالات کروموزوم‌های جنسی و تشخیص پلی پلوئیدی اشاره نمود و از نمونه مباحث بخش عملی نیز به استخراج دی ان ای، انجام PCR با بکارگیری کیت‌ها و آنالیز رایانه‌ای نتایج اشاره داشت.

دکتر علیرضا ترنگ در ادامه افزود : برای ثبت نام دانشجویان در این کارگاه‌های ملی تخفیف ۳۰ درصدی در نظر گرفته شده است و زمان برگزاری دوره ملی سیتوژنتیک ۲۳ آبان ماه تعیین شده است و داوطلبان تا تاریخ ۱۵ آبان فرصت ثبت نام در این کارگاه ملی را دارند. همچنین کارگاه ملی آشنایی با تکنیک QF-PCR نیز در تاریخ ۲۱ آذر ماه برگزار خواهد شد که فرصت ثبت نام در آن تا ۱۵ آذر ماه می‌باشد.

پوستر کارگاه

منبع : روابط عمومی
© تمامی حقوق برای پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک