logo
dividerآرشیو اخبارdividerبرگزاری جلسه شورای مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی
برگزاری جلسه شورای مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی
برگزاری جلسه شورای مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی

 

سیزدهمین جلسه شورای مرکز رشد بیوتکنولوژی کشاورزی پژوهشگاه، در روز دوشنبه 14 شهریور به میزبانی پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری در رشت و با مشارکت شماری از اعضای شورای مرکز رشد، بصورت حضوری / وبیناری برگزار شد.

در آغاز این نشست، آقای دکتر صالحی جوزانی؛ رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، در سخنانی ضمن اشاره به اهمیت مرکز رشد به عنوان مرکزی برای پشتیبانی از نخبگان، نوآوران و ایده پردازان در حوزه کشاورزی، بر اثربخشی هسته ها و واحدهای فناور از نظر تجاری سازی، اشتغال آفرینی، درآمدزایی و کمک به توسعه اقتصادی و حل چالشهای کشور و بطور خاص شمال کشور تاکید کرد. وی با اشاره به برقراری تفاهم نامه با پارک علم و فناوری گیلان، ابراز امیدواری کرد ارتباطات با مراکز پژوهشی، دانشگاه گیلان و بنیاد نخبگان بیشتر شده و تاثیرگذاری بیشتری در توسعه مراکز رشد ایفا گردد.

در ادامه، آقای دکتر پژمان آزادی؛ قائم مقام فناوری پژوهشگاه نیز در سخنانی، بر تلاش برای فراهم کردن بستر هموار برای توسعه شرکتهای مستقر در مرکز تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که شاهد حضور شرکتهای جدید و حمایت حداکثری از شرکتهای موجود در مرکز و طی کردن مسیر توسعه ای با حداکثر ظرفیت باشیم.

آقای دکتر نورحسینی؛ سرپرست مرکز رشد واحدهای فناور بیوتکنولوژی کشاورزی شمال نیز در این نشست، به ارائه گزارشی از فعالیتهای مرکز شامل اخذ موافقت اولیه راه اندازی و مجوز فعالیت قطعی مرکز، روند جذب و پذیرش در مرکز و جلسه های برگزار شده، آمار جذب و پذیرش هسته ها و واحدهای استقراریافته و مشخصات آنها پرداخت.

در دنباله نشست، شماری از درخواست کنندگان استقرار در مرکز رشد، به ارائه گزارش از معرفی ایده و نوآوری، توانمندیها و پروژه های خود پرداخته و نیازمندیها و کمکهایی را که میتوانند از مرکز رشد دریافت کنند، مطرح کردند. سپس این گزارشها از جنبه های علمی، اجرایی و توجیه اقتصادی به گفتگو و رایزنی گذاشته شد.

 

 

© تمامی حقوق برای پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک