logo
dividerآرشیو اخبارdividerسردار بزرگ و پر افتخار ایران آسمانی شد
سردار بزرگ و پر افتخار ایران آسمانی شد
سردار بزرگ و پر افتخار ایران آسمانی شد

 

 

 

 

در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.

 

بسم الله الرحمن الرحیم
ملّت عزیز ایران!
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّه‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸  
 
 
پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی نیز در پیامی شهادت این سردار پرافتخار کشورمان را تبریک و تسلیت گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد:
 
پیام تسلیت ریاست پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی و همراهان

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یُرْ‌زَقُونَ 


سردار رشید اسلام، سپهبد قاسم سلیمانی از یادگاران مکتب امام (ره) و دوران دفاع مقدس و فرمانده بی ادعا و خاکی نبرد با جنایتکاران پلید داعش به پاداش عمری ایمان و مجاهدت خالصانه در راه خدا به آرزوی دیرینه خود رسید و در کنار جمعی از یارانش به فیض عظیم شهادت نایل شد. شیرینی وصال و حضور در جوار حضرت حق، گوارای وجودش باد.
شهادت قهرمانانه این سردار سرافراز سپاه اسلام که قلب رئوفش، همه عمر برای امنیت و آرامش ملت ایران و مسلمانان مظلوم منطقه می تپید اندوه و حسرتی بی پایان در جان همه ایرانیان و آزادگان جهان ریخت.

آنچه در این ماتم بزرگ تسلی بخش دل های سوخته ماست، ایمان و باور به این حقیقت محتوم است که خون مطهر  سلیمانی و همرزمان شهیدش هیچگاه پایمال نخواهد شد؛ همچنان که هیولای وحشت و جنایت برساخته استکبار جهانی در لباس داعش به قهر دوزخ واصل شد به برکت خون های به ناحق ریخته شده این مجاهدان فی سبیل الله بساط ظلم و تجاوز و خودکامگی به زودی زود در منطقه پرآشوب ما برچیده خواهد شد.  
اینجانب به سهم خود با محکوم کردن جنایت وحشیانه دولت آمریکا، شهادت  مظلومانه  سردار سرفراز و شریف اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و یاران شهیدش به ویژه  سردار ابو مهدی المهندس را به خانواده ها، همرزمان و عموم مردم شریف ایران و عراق تبریک و تسلیت عرض کرده از درگاه الهی می خواهم ارواح مطهر این شهیدان بلند مرتبه را با اولیاء الله و سرور آزادگان  حضرت سید الشهدا (ع) و یاران با وفایشان محشور فرماید.

 

نیراعظم خوش خلق سیما

رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی

دی ماه ۱۳۹۸

منبع : روابط عمومی
© تمامی حقوق برای پژوهشکده بیوتکنولوژی جانوری محفوظ است.طراحی شده توسط طراحی سایت داتک